گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری مراسم سی نهمین سالروز انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولین بلندپایه محلی در نخجوان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم سی نهمین سالروز انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولین بلندپایه محلی در نخجوان

برگزاری مراسم سی نهمین سالروز انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولین بلندپایه محلی در نخجوان

به مناسبت سی نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عصر روز دوشنبه مراسمی در جمهوری خودمختار نخجوان با حضور مقامات، دانشگاهیان و هنرمندان نخجوان برگزار گردید. در این مراسم که توسط سرکنسولگری کشورمان در نخجوان برنامه ­ریزی و اجرا گردیده بود، واصف طالب اف رئیس مجلس عالی نخجوان، معاون اول مجلس، نخست وزیر، وزرای دولت، روسای دانشگاه ها، چهره های هنری –فرهنگی، رسانه ای و ورزشی نخجوان و دیپلمات های کشور ترکیه حضور داشتند. منصور آیرم سرکنسول کشورمان در این مراسم ضمن خوشامدگویی به میهمانان، انقلاب اسلامی ایران را حرکتی در جهت نفی استبداد داخلی و سلطه خارجی و تحقق آزادی، عدالت و استقلال دانست که توانست با برقراری نظام جمهوری، فصل جدیدی را بر مبنای مشارکت و آراء مردم در جهت تحقق اراده ملی آغاز کند. وی رابطه جمهوری اسلامی ایران با کشور دوست و برادر جمهوری آذربایجان و ملاقات های متعدد و سفرهای متقابل مقامات عالی رتبه دو کشور را نشان دهنده عمق دوستی و درک متقابل از اهمیت همکاری دانست. آیرم با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس عالی نخجوان به تهران، همکاری های رو به افزایش جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف گمرکی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری، دارو  و درمان و تولید مشترک را مهم ارزیابی کرد.

واصف طالب اف رئیس مجلس عالی نخجوان نیز در این مراسم با تبریک سالروز پیروزی انقلاب ایران، رشد و توسعه روابط در بخش های مختلف اقتصادی، گمرکی، کشاورزی، پزشکی، فرهنگی و گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نخجوان را قابل توجه دانست. وی میزان همکاری میان نخجوان و استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را مثبت و امیدوار کننده ارزیابی نمود. رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان با بیان جمله ای از الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان با این مضمون:" توسعه موفقیت آمیز روابط ایران- آذربایجان ما را بسیار خشنود می کند. روابط ما پایه تاریخی دارد. این ها روابط دوستی و برادری بوده و ارمغان بزرگی برای کار عمومی ما است" سخنان خود را به پایان برد.

با برنامه­ ریزی وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، نمایشگاهی از عکس های دوران انقلاب اسلامی و زندگی حضرت امام خمینی (ره) و همچنین نمایشگاه آثار تولیدی و صنایع دستی ایران همراه با معرفی ظرفیت های استانهای هم مرز در حاشیه این مراسم به نمایش در آمد.


٠٩:١٢ - 1396/11/25    /    شماره : ٥٠٠٣٧٧    /    تعداد نمایش : ٩٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران