گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان با علی لاریجانی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان با علی لاریجانی

دیدار رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان با علی لاریجانی

در ادامه دیدارهای واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان در سفر به تهران، بعد از ظهر یکشنبه بیست و ششم آذرماه، وی با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو نمود.

در این ملاقات رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که روابط میان ایران و آذربایجان به سال های دور برمی گردد و دو کشور همیشه دوست و پشتیبان یکدیگر خواهند بود، گفت: امیدوار هستیم که خزر بستر صلح و آرامش و همکاری های گسترده باشد.

علی لاریجانی در این دیدار اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در دوستی خود با آذربایجان ثابت قدم است و همیشه هم در کنار دوستان خود خواهند ماند.وی افزود: قرابت فرهنگی میان دو کشور بسیار زیاد است و این دلیل محکمی است که لزوم گسترش روابط اقتصادی و سیاسی را می طلبد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: شرایط فعلی منطقه و ناامنی های موجود در آن باعث شده است که روابط سیاسی و امنیتی خود را گسترش دهیم تا بتوانیم به برقراری صلح و آرامش در منطقه کمک کنیم.

وی در ادامه با اشاره به لزوم همکاری های بیشتر در حوزه نفتی دریای خزر تاکید کرد: گفت وگوهای مناسبی میان رییسان جمهوری دو کشور در این باره صورت گرفته و ما امیدوار هستیم که خزر بستر صلح  و آرامش و همکاری های گسترده باشد.

همچنین در این دیدار واصف طالب اف گفت: جمهوری خودمختار نخجوان دولتی در چارچوب تمامیت ارضی آذربایجان است و مجلس خودش را دارد و هفت نماینده از جمهوری خودمختار برای مجلس ملی انتخاب می شوند.

وی اظهار داشت: به جرات می توان گفت که رابطه میان ایران و آذربایجان، رابطه ای مبتنی بر دوستی و برادری است و این دوستی میان دو کشور همیشگی خواهد بود.

رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان تصریح کرد: سفر توریست های بی شمار از دو طرف بیانگر قرابت و نزدیکی میان دو ملت است که امیدوار هستیم این تعداد بتواند در آینده افزایش پیدا کند.

وی افزود: گروه دوستی پارلمانی دو کشور می توانند نقش ارزنده ای در ارتقاء سطح روابط داشته باشند و تاکنون نیز این گروه فعالیت های زیادی داشته است.

پس از این دیدار نشست گروه دوستی – پارلمانی دو کشور برگزار گردید و در خصوص نحوه ارتقاء همکاری های دوجانبه بحث و تبادل نظر گردید. شایان ذکر است واصف طالب اف و سلمان خدادادی به ترتیب ریاست گروه دوستی - پارلمانی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارند.


٠٩:٣٤ - 1396/09/29    /    شماره : ٤٩٢٠٨٣    /    تعداد نمایش : ١٢٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران