گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > نمایشگاه آثار استاد فرشچیان در شهر نخجوان افتتاح شد


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه آثار استاد فرشچیان در شهر نخجوان افتتاح شد

نمایشگاه آثار استاد فرشچیان در شهر نخجوان افتتاح شد

نمایشگاه آثاراستادفرشچیان در سالن بهروز کنگرلی اتحادیه نقاشان جمهوری خود مختار نخجوان افتتاح گردید. نمایش سی اثر از تابلوهای مینیاتور استاد فرشچیان تحت عنوان "اصالت و نوآوری" با حضور هنرمندان و شخصیت های فرهنگی و سیاسی نخجوان آغاز به کار کرد. در این مراسم ابتدا آقای نظامی عالی یف معاون اتحادیه نقاشان به معرفی استاد فرشچیان و هنر نقاشی پرداخت. سپس آقای منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با تشکر از حضور هنر دوستان نخجوانی، سخنانی در باب استاد فرشچیان و نقش هنر در پیوند میان کشورهای اسلامی، بویژه ایران، ترکیه و نخجوان ایراد کرد.

بعد از ایشان آقای محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در باب جایگاه استاد فرشچیان در ایران و جهان سخن گفت و بر ایجاد نمایشگاه های مشابه در ایران و نخجوان در سال 2018 که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری و نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اند، تاکید کرد. سخنران بعدی آقای آیتاج اوز کوتوک معاون سرکنسولگری ترکیه در نخجوان بود. وی ضمن تبریک برپایی این نمایشگاه، آن را در راستای صلح و دوستی و آشنایی میان مردم کشورهای ترکیه، ایران و نخجوان دانست.

توضیح اینکه در مراسم امروز آقایان محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد و بابایی رئیس دفتر وزارت امور خارجه ایران در آذربایجان شرقی حضور داشتند. همچنین علاوه بر هنرمندان، دانشجویان رشته هنر و نقاشی در این مراسم حضور چشمگیری داشتند.

بعد از مراسم افتتاحیه حضار به تماشای آثار پرداختند و آقای جودکی سرپرست نمایندگی فرهنگی ج.ا.ا در مورد هر یک از این آثار توضیحاتی ارائه کردند. نمایشگاه آثار استاد فرشچیان تا 6 آذر ماه همه روزه به روی بازدید کنندگان باز است.


١١:٤٥ - 1396/09/06    /    شماره : ٤٨٨٠٩٩    /    تعداد نمایش : ٣٦٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران