گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > اعطای نشان فرهنگی شهریار به پژوهشگر نخجوانی


  چاپ        ارسال به دوست

اعطای نشان فرهنگی شهریار به پژوهشگر نخجوانی

اعطای نشان فرهنگی شهریار به پژوهشگر نخجوانی

جشنواره بین‌المللی اعطای نشان فرهنگی شهریار، 27 شهريور در دانشگاه تبریز، برگزار گردید. در این مراسم که پور محمدی رئیس دانشگاه تبریز، حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، حسین قاسمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم و جمعی از مسئولین و فرهیختگان ادبی و فرهنگی حضور داشتند از پژوهشگران خارجی حوزه فرهنگ و ادبیات و نمايندگان فرهنگی كشورمان در كشورهاي آذربایجان (نخجوان)، ترکیه (ارزروم)، گرجستان با اعطاي نشان فرهنگی شهریار، تجليل به عمل آمد.

در این مراسم پس از سخنرانی چندین تن از مسئولین و اهالی فرهنگ در خصوص جایگاه ادبی استاد شهریار، میرعسگر بهبودلو، مترجم و فعال حوزه ادبیات و فرهنگ از جمهوری خودمختار نخجوان جمهوری آذربایجان، ویس ائرمنچای استاد دانشگاه دولتی ارزروم از کشور ترکیه، خانم شورغایا استاد دانشگاه دولتی تفلیس از کشور گرجستان، مجتبی کامران فرد رایزن فرهنگی ایران در گرجستان، حسن دیده بان وابسته فرهنگی ایران در ارزروم و مصطفی قلیزاده فعال فرهنگی در حوزه ارتباطات فرهنگی ملل از آذربایجان غربی نشان فرهنگی شهریار را در این جشنواره دریافت کردند.

شایان ذکر است میرعسگر بهبودلو مترجم برجسته نخجوانی که این نشان با ارزش را دریافت نمود، با 30 سال سابقه، 70 اثر از آثار فاخر ایرانی و اسلامی را به زبان آذربایجانی ترجمه و ویراستاری کرده و زندگی‌نامه و فعالیت‌های مقام معظم رهبری را ترجمه کرده است.

همچنین در اولین دوره جشنواره در سال 1394 دو شخصیت شناخته شده دیگر نخجوانی(عیسی حبیب بیلی و ابوالفضل قلی اف) به ترتیب نشان، جایزه و لوح تقدیر جشنواره را دریافت نموده بودند.


١٦:١٣ - 1396/06/31    /    شماره : ٤٧٥٨٣٣    /    تعداد نمایش : ١٨٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران