گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > نمایشگاه عکس شخصیت‌های فرهنگی ایران معاصر در نخجوان افتتاح شد


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه عکس شخصیت‌های فرهنگی ایران معاصر در نخجوان افتتاح شد

نمایشگاه عکس شخصیت‌های فرهنگی ایران معاصر در نخجوان افتتاح شد

نمایشگاه عکس شخصیت‌های فرهنگی ایران معاصر از استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در نخجوان در حال برگزاری است. این نمایشگاه در سالن بهروز کنگرلی اتحادیه نقاشان نخجوان بر پا شد و سرکنسول کشورمان، سرکنسول جمهوری ترکیه، معاون اتحادیه نقاشان، نماینده مجلس عالی و رییس اتحادیه نویسندگان، معاون دانشگاه نخجوان، اعضا آکادمی علوم، نماینده اداره امور دینی، اعضا اتحادیه نقاشان، هنرمندان، نقاشان، عکاسان و شخصیت‌های هنری نخجوان در مراسم افتتاحیه شرکت نمودند.

در ابتدای برنامه افتتاحیه، نظامی علی یف معاون اتحادیه نقاشان گفت این نخستین نمایشگاه هنرمند و عکاس ایرانی در نخجوان است که برگزار می‌شود و این موضوع نمایانگر گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری دوجانبه نخجوان و ایران است. وی افزود آثار عکاسی شخصیت‌های برجسته ایرانی از سه استان در قالب 65 اثر در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌شده‌اند و این آثار صرفا تصاویر ساده نمی‌باشند و بلکه آثار درون‌مایه زندگی شخصیت‌های ایرانی را به نمایش درآورده‌اند. معاون اتحادیه تاکید کرد در این نمایشگاه تصاویر سیاه‌وسفید شخصیت‌های ایرانی در حوزه‌های مختلف ازجمله هنری، ادبی، فرهنگی، دینی، موسیقی، علمی، طراحی و ... قابل‌مشاهده است.

سپس منصور آیرم سرکنسول کشورمان گفت روابط دوجانبه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی در دوره اخیر در حال گسترش است و کثرت دیدارها و سفرهای روسای دو جمهور بیانگر این واقعیت می‌باشد. سرکنسول کشورمان افزود با تلاش‌های وابستگی فرهنگی سرکنسولگری و حمایت‌های مسوولان عالی‌رتبه نخجوان، همکاری‌ها و فعالیت‌های حوزه‌های هنری، فرهنگی و علمی و ... به درجه عالی رسیده است و این نمایشگاه یکی از نمونه‌های این رویه می‌باشد. منصور آیرم اظهار کرد روابط سیاسی و اقتصادی گفتگوی بین دولتمردان است ولی عرصه هنر و فرهنگ، زمینه گفتگو و تعامل مردم و ملت‌ها با یکدیگر است.

در ادامه، نیهات ارشن سرکنسول جمهوری ترکیه در نخجوان در سخنانی ضمن ابراز خوشحالی از گسترش روابط ایران و ترکیه در بخش‌های اقتصادی تاکید کرد این همکاری‌های تاثیرات مثبت و مفیدی بر کشورهای همسایه برجای می‌گذارد. سرکنسول ترکیه افزود قبلا نمایشگاه هنرمندان ترکیه در نخجوان برگزارشده و اکنون‌که در نخستین نمایشگاه هنرمند ایرانی شرکت کرده شادمان می‌باشد.

سپس حسین آقا زاده وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران-نخجوان در سخنانی تاکید کرد زمانی توسعه در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی به نتیجه مطلوب خواهد رسید که توسعه و پیشرفت در حوزه‌های هنری، فرهنگی و علمی نیز همزمان تحقق یابند و مصداق عملی این نظر و دیدگاه در دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان قابل‌ مشاهده است. وابسته فرهنگی سرکنسولگری تصریح کرد مسوولان عالی‌رتبه ایران و نخجوان به مقوله‌های هنری و فرهنگی توجه ویژه دارند و برگزاری این نمایشگاه نمونه بارز این توجه و دقت نظر است. وی همچنین افزود امید می‌رود در آینده شاهد برگزاری نمایشگاه مختلف به‌طور متقابل باشیم و وابستگی فرهنگی سرکنسولگری از این روند استقبال و حمایت می‌نماید.

در پایان مراسم افتتاحیه پاشا هادیان هنرمند برجسته ایران در سخنان خود، از مسوولان ازجمله روسای جمهوری دو کشور و رییس مجلس عالی و مسوولان نخجوان تشکر و قدردانی نمود. پاشا هادیان همچنین افزود این آثار حاصل 7 سال فعالیت مستمر در این عرصه می‌باشد و امید دارد آثار عرضه‌ شده از سوی شخصیت‌های نخجوانی مورد اقبال واقع شوند.

در ادامه مسوولان ایرانی و نخجوان از آثار به نمایش گذاشته‌ شده بازدید به عمل‌آورند. شرکت‌کنندگان نخجوانی نیز از آثار عرضه‌ شده استقبال قابل‌توجهی نمودند و خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های جمعی ازجمله روزنامه شرق قاپیسی، شبکه نخجوان تی وی، شبکه لیدر گزارش‌های مفصلی از برنامه تهیه کردند.

 

گفتنی است این نمایشگاه به مدت 5 روز تا 24 تیرماه 1396 در نخجوان تداوم دارد.


١١:٢٤ - 1396/04/21    /    شماره : ٤٦٥٤١٦    /    تعداد نمایش : ٣٧٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران