گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > رونمایی از پرتره امام خمینی (ره) اثر هنرمند نخجوانی


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از پرتره امام خمینی (ره) اثر هنرمند نخجوانی

رونمایی از پرتره امام خمینی (ره) اثر هنرمند نخجوانی

در مراسمی، از تمثال حضرت امام خمینی (ره) اثر الدار زینال اف هنرمند و معمار برجسته نخجوانی با حضور اساتید دانشگاه ایران و نخجوان، هنرمندان، مسئولین اداره وزارت امورخارجه و مجلس عالی نخجوان  و همچنین سرکنسول و وابسته فرهنگی کشورمان، ایرانیان مقیم و میهمان در این جمهوری خودمختار رونمایی شد. این هنرمند نقاش از شخصیت امام خمینی (ره) به عنوان فردی کم نظیر در میان رهبران کشورهای منطقه یاد کرد. در این برنامه که در حاشیه برگزاری "همایش تخصصی بررسی عرفان، اخلاق و تربیت امام خمینی(ره)"از سوی وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان برگزار شد،  الدار زینال اف ضمن اشاره به دوستی و نزدیکی دو ملت ایران و آذربایجان، وجود رهبرانی مانند امام خمینی (ره) و حیدر علی اف را برای دو ملت مایه وحدت و پیشرفت دانست. او وجود رهبران سیاسی را در همه کشورها امری رایج دانست اما تاکید نمود که معدود رهبرانی مانند رهبر فقید ایران هستند که همه ابعاد سیاست، معنویت و مدیریت کلان را در هم می آمیزند و کشورشان را از میان حوادث سخت عبور می دهند.

منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان نیز در سخنانی ترسیم تمثال مبارک امام خمینی (ره) توسط الدار زینال اف هنرمند نخجوانی را نشانه میزان نزدیکی و علاقه دو ملت به یکدیگر دانست و از وی تشکر نمود. آیرم با اشاره به اوضاع و شرایط دشوار منطقه، داشتن رهبرانی چون امام خمینی (ره) را موهبتی دانست که به لطف خداوند مردم ایران از آن بهره مند شدند و توانستند از بحران های متعدد عبور نمایند.

در پایان این مراسم الدار زینال اف و منصور آیرم از پرتره حضرت امام خمینی (ره) رونمایی کرده و  آن را در معرض دید علاقمندان قرار دادند.


١٣:٢٩ - 1396/03/10    /    شماره : ٤٥٧٧٦٣    /    تعداد نمایش : ١٩١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران