گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > بازدید سرکنسول از مسابقات بین‌المللی شطرنج نخجوان 2016


  چاپ        ارسال به دوست

مسابقات ورزشی

بازدید سرکنسول از مسابقات بین‌المللی شطرنج نخجوان 2016

 

منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان به همراه حسین آقا زاده وابسته فرهنگی سرکنسولگری از ششمین دور مسابقات بین‌المللی آزاد شطرنج نخجوان که با حضور شطرنج بازان کشورهای محتلف و از جمله  14 شطرنج‌باز ایرانی در حال برگزاری است، بازدید بعمل آورد.  

آیرم در جریان بازدید از این مسابقات، با شطرنج بازان ایرانی حاضر در مسابقات نیز دیدار و در خصوص نحوه  برگزاری و چگونگی رقابتها گفتگو و از نزدیک با شرایط بازیکنان شطرنج آشنا شد.

به گزارش وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ا. در نخجوان؛ این مسابقات در مرکز شطرنج نخجوان در حال برگزاری است. این مرکز بزرگ‌ترین مجموعه اختصاصی و  تخصصی رشته شطرنج در نخجوان می باشد.  سرکنسول کشورمان و وابسته فرهنگی سرکنسولگری در جریان بازدید از این مسابقات با رئیس مرکز شطرنج و مسوولان برگزارکننده این مسابقات دیدار و گفتگو نمودند.

در ششمین دور مسابقات شطرنج بین‌المللی آزاد شطرنج نخجوان تعداد 340 شطرنج باز از 11 کشور جهان در رده‌های سنی مختلف و سطوح استاد بین‌المللی و استاد بزرگ حضور دارند و جمهوری اسلامی ایران نیز با 14 شطرنج باز در این مسابقات شرکت دارد.

گفتنی است تعداد ایرانیان ثبت‌نام کننده در این مسابقات 17 بازیکن بوده اما به دلیل همزمانی با مسابقات شطرنج در کشورمان و مسابقات اروپایی، 6 نفر از آنها موفق به شرکت در این مسابقات نشدند اما بنا به اظهار مسوولان برگزارکننده مسابقات نخجوان، تاکنون شطرنج‌بازان ایرانی حضور درخشانی از خود نشان داده اند. در مسابقات بین‌المللی شطرنج نخجوان در سال 2015 نیز بازیکنان ایرانی خوب درخشیدند و بازیکنانی چون پویا ایدنی، علی پوررمضان، سید خلیل موسوی موفق به کسب افتخار برای کشور جمهوری اسلامی ایران گردیدند.

لازم به ذکر است طی سال‌های اخیر در پرتو توجهات ویژه رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان به توسعه رشته شطرنج، سرمایه‌گذاری قابل توجهی جهت گسترش زیرساخت‌ها، تربیت استادان، آموزش علمی و برنامه ریزی شده در این رشته صورت گرفته و ظرفیتهای متنوعی در جامعه ورزشی نخجوان در خصوص بازی شطرنج در حال شکل گیری است. با توجه به نزدیکی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی در همجواری با نخجوان و سابقه روابط بخشهای ورزشی این استانها با این جمهوری، گسترش همکاری‌های دوجانبه در رشته ورزشی فکری شطرنج از جمله برنامه هایی است که  در صورت توجه مسئولین استانهای مذکور می تواند ضمن ایجاد زمینه برای تبادل تجربیات و ارتقای سطح همکاریهای ورزشی دو جانبه، به عاملی برای هم‌افزایی متقابل و گسترش فرصتهای بیشتر جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان ارزیابی گردد.

جدول نتایج رقابت رده بندی بازیکنان ایرانی  تا روز سوم مسابقات به ترتیب زیر است:

گروه A

امید نوروزی ، ارسلان زرین فام، مازیار باقری

گروه B

کیان مشمولی، بهرنگ کوبدی، عامر امینی یگانه کریمی، بابک صدقی، میترا اصغرزاده، رضا ابراهیمی

گروه C

حسین اکبرآبادی، کیان کشانی، مسیحا خانکی


١٧:٠١ - 1395/02/24    /    شماره : ٣٩٢٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران