گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اطلاعیه کنسولی

مقررات جدید دولت جمهوری آذربایجان

جهت اقامت اتباع خارجی

بنا به اعلام اداره مهاجرت جمهوری آذربایجان از تاریخ 4 نوامبر 2014 ( 13 آبانماه 1393 ) كلیه اتباع خارجی كه به این کشور سفر می نمایند لازم است ظرف مدت حداكثر 10 روز از تاریخ ورود نسبت به ثبت محل اقامت خود اقدام کنند. در صورت عدم انجام این اقدام در مهلت تعیین شده، مرتكبین مشمول پرداخت جرایم نقدی نسبتا سنگین خواهند شد. لذا به هموطنان گرامی كه قصد اقامت بیش از 10 روز در جمهوری آذربایجان را دارند توصیه می شود در همان چند روز ابتدای ورود، نسبت به ثبت مشخصات و نشانی خود و تكمیل فرم مربوطه اقدام و رسید دریافتی را تا زمان خروج از آذربایجان نزد خود نگهداری نمایند. 

برای این منظور مدیر محل اقامت اتباع خارجی شامل ( مهمانخانه، مراکز توریستی درمانی، مهمانسرا، پانسیون، کمپینگ، مرکز جهانگردی، بیمارستان و یا دیگر مراکز اجتماعی) و یا صاحب خانه ای که تبعه خارجی در آن اقامت دارد (یا بعبارتی میزبان اتباع خارجی ) موظف است حداکثر ظرف مدت ده روز از تاریخ ورود، نسبت به  ثبت محل اقامت اتباع خارجی به طریق ذیل اقدام نمایند:

الف - تکمیل فرم درخواست  و الصاق تصویر گذرنامه شخص به آن

ب - ارسال مدارک بند الف توسط پست عادی یا پست الکترونیک www.migration.gov.az  یا تحویل حضوری به اداره  امور اتباع و مهاجرت جمهوري خود مختار نخجوان . 

اداره  امور اتباع خارجه  جمهوری خود مختار نخجوان پس از دریافت مدارک فوق بلافاصله نسبت به ثبت محل اقامت اتباع خارجی اقدام و موضوع را حداکثر در مدت زمان یک روز کاری بصورت کتبی به میزبان اتباع خارجی اعلام می نماید. 

ثبت اقامت اتباع خارجی در نخجوان  به دو صورت ذیل انجام می شود:

1- کسانی که داراي روادید آذربایجان هستند ( بمدت زمان اقامت ذکر شده در روادید صادره آنان )

2-کسانی که بدون  اخذ روادید آذربایجان وارد جمهوري خود مختار نخجوان می شوند ( بمدت 15روز)

میزبان اتباع خارجی موظف است بلافاصله پس از ترک اتباع خارجی، موضوع را به اداره امور اتباع خارجه جمهوری آذربایجان اطلاع داده تا نام اتباع خارجی از ثبت محل اقامت خارج شود.

ضمنا با پایان مدت اقامت اتباع خارجی، ثبت اقامت آنها نیز تمام شده تلقی می گردد.  در صورتیکه اتباع خارجی قصد تغییر محل اقامت خود را داشته باشند بایستی در طی این مدت و بر اساس قوانین فوق مجددا نسبت به ثبت محل اقامت جدید اقدام نمایند.

تذکر مهم:

1- لازم به توضیح است که برای ثبت محل اقامت اتباع خارجی هیچگونه مبلغی دریافت نمی گردد.

2- در صورت عدم رعایت مقررات فوق، اتباع خارجی  با پرداخت جریمه  اقامت غیر مجاز به مبلغ 300 منات (معادل 300 یورو) بهمراه 5 سال اخراج از کشور آذربايجان مواجه خواهند شد.

 

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران